Фото: Иран и САД настављају разговоре након сахране Хамнеија
ТЕХЕРАН - Сједињене Америчке Државе и Иран сагласили су се да наставе разговоре након индиректних разговора у Катару, саопштено је данас из Министарства спољних послова Пакистана, који уз Катар обавља посредничку улогу у преговорима Техерана и Вашингтона.
У саопштењу се наводи да су индиректни разговори америчке и иранске делегације у Дохи завршени "са позитивним напретком постигнутим по питањима везаним за аспекте Исламабадског меморандума о разумијевању", преноси Ал Џазира.
Делегације ће наставити разговоре након што буде сахрањен некадашњи врховни вођа Ирана Али Хамнеи, који је убијен у америчко-израелским нападима 28. фебруара.
Претходно је амерички предсједник Доналд Трамп изјавио да су разговори били "веома добри" и поновио да Иран не смије да посједује нуклеарно оружје.
"Што се тиче тока ствари, процес денуклеаризације Ирана иде добро. Имали су веома добре састанке и видјећемо како ће се развијати", рекао је Трамп.
Трамп је истакао да су технички разговори организовани тако да се амерички и ирански представници не састају директно, већ да посредници преносе ставове између страна, у складу са меморандумом о разумијевању који су двије земље потписале.
Пратите нас на нашој Фејсбук и Инстаграм страници и X налогу.