Фото: Ингвар Кампард најбогатији Европљанин
Берн - Најбогатији Европљанин, 86-годишњи Швеђанин Ингвар Кампард, оснивач познате компаније ИКЕА “тежак” је 35 милијарди швајцарских франака и живи у Швајцарској, преносе агенције.
На ранг листи швајцарског магазина Биланто, друго мjесто на листи најбогатијих Европљана у прошлој години, заузима 76-годишњи Шпанац Амансио Ортега Гаона, власник 59 одсто Индитекс-а који припада ланцу Зара, са процијењеним богаством од нешто више од двије милијарде евра.
Треће пласирана је њемачка породица Бреникмрејер у чијем власништву је ланац продавница одјеће Ц&М са укупним богаством од 27 милијарде евра.
У сто најбогатијих Европљана убројани су они чије богаство прелази најмање пет милијарди евра, међу којима се нашло 28 Њемаца, 26 Руса, као и по девет Француза и Швајараца.
Швајцарске породице Хофман и Оери, акционари фармацеутске куће Роћ су најбоље пласирани швајцарски представници.
Затим слиједи Ернесто Бартарели, са укупним богатством од 10,9 милијарди евра.
Пратите нас на нашој Фејсбук и Инстаграм страници и X налогу.