Холандија поручује Турској: Не желимо сукоб, али...

Танјуг
Додај glassrpske.com као Гугле извор
Фото: Холандија поручује Турској: Не желимо сукоб, али...

Премијер Холандије Марк Руте каже да "запаљиве оцjене" предсjедника Турске Реџепа Ердогана не помажу у деескалацији дипломатског спора између двије земље.

Руте је казао да ће, иако Холандија не жели сукоб с Анкаром, његова земља морати да процијени даље опције уколико Турска не престане са таквим коментарима, преноси Ројтерс.

"Сада је у интересу вођства и у интересу заједничке сарадње да се покуша деескалирање, али наравно да Турци онда морају да помогну у томе, а оно што они говоре не помаже", рекао је Руте новинарима.

Ердоган је позвао међународне организације да уведу санкције Холандији, настављајући спорења везана за политичку кампању коју Анкара спроводи међу турским имигрантима у Европи, преноси Ројтерс.

Агенција наводи да је Ердоган, говорећи на митингу у покрајини Коџаели, у близини Истанбула, казао да се Холандија понаша попут "банана републике" и критиковао европске земље због тога што нису критиковале начин на који се Холандија понијела према турским министрима.

АП наводи да је турски предсједник то изјавио на митингу у оквиру капање за референдум на којем ће грађани одлучивати о проширењу његових овлашћења.

Пратите нас на нашој Фејсбук и Инстаграм страници и X налогу.