Хегсет користио "прљаву линију" за приступ Сигналу

Tанјуг
Додај glassrpske.com као Гугле извор
Фото: НПР

ВАШИНГТОН - комерцијалну интернет конекцију која омогућава приступ сајтовима који су блокирани на класификованим и некласификованим мрежама Министарства одбране.

Пентагон користи двије одвојене мреже за приступ интернету: "СипрНет" за повјерљиве информације и "НипрНет" за јавне садржаје.

Овакав начин приступа интернету, ван званичних система, могао је да угрози безбједност осјетљивих података, излажући их потенцијалним сајбер нападима или надзору, наводи АП.

Извори су открили да су се око Хегсетовог стола у Пентагону налазила три рачунара: лични рачунар, уређај за класификоване податке и рачунар за осјетљиве информације одбрамбене природе.

Ово је најновији у низу извјештаја који сугеришу да је Хегсет користио апликацију Сигнал за дијељење повјерљивих војних информација са блиским кругом људи, пише "Гардијан". 

"Вашингтон пост" је претходно објавио да је Хегсет наредио инсталацију Сигнала на радну станицу у својој канцеларији.

Портпарол Пентагона Шон Парнел рекао је да може да потврди да Хегсет никада није користио нити тренутно користи Сигнал на свом званичном рачунару.

Раније ове недјеље, "Гардијан" је потврдио извјештај "Њујорк тајмса" да је Хегсет дијелио оперативне информације о нападима на Хуте у Јемену путем приватне Сигнал групе, коју је сам направио за комуникацију са супругом, братом, адвокатом и девет блиских сарадника.

Хегсет је 2016. године, коментаришући употребу приватног сервера Хилари Клинтон током њеног мандата државне секретарке, изјавио за "Фокс њуз" да би сваки безбједносни професионалац због сличног понашања "одмах био отпуштен и кривично гоњен".

Пратите нас на нашој Фејсбук и Инстаграм страници и X налогу.