Фото: Принтскрин видео
ТИРАНА - На протесту опозиције који је одржан вечерас у Тирани дошло је до сукоба демонстраната и полиције, преносе албански медији.
Испред канцеларије албанског премијера Едија Раме учесници протеста, који организује Демократска партија предвођена лидером Саљијем Беришом, захтијевали су Рамину оставку, преноси A2CNN.
Након што су завршили своје говоре испред зграде кабинета премијера, демонстранти су се упутили ка албанском Министарству унутрашњих послова, али су их зауставиле бројне полицијске снаге које су блокирале пролаз и користиле водене топове да растјерају гомилу.
Као одговор, демонстранти су бацали Молотовљеве коктеле, док су полицајци интервенисали и сузавцем и воденим топовима како би растјерали окупљене и ставили ситуацију под контролу, наводи A2CNN.
Према албанским медијима неколико главних улица у Тирани је блокирано због дешавања на протестима, док за сада нема званичних извјештаја о повријеђенима.
Пратите нас на нашој Фејсбук и Инстаграм страници и X налогу.