Гутерес посјетио поплављена подручја у Пакистану

СРНА
Додај glassrpske.com као Гугле извор
Фото: Гутерес посјетио поплављена подручја у Пакистану

ИСЛАМАБАД - Генерални секретар УН Антонио Гутерес посјетио је данас неколико области у Пакистану које су погођене поплавама.

Генерални секретар УН допутовао је јутрос у провинцију Синд, прије него што је надлетио неке од најтеже погођених подручја на путу ка Балучистану, другом теже погођеном региону.

"Пакистану је неопходна огромна финансијска подршка. То нема никакве везе са великодушности, већ је то правда", рекао је Гутереса.

Рекордне количине монсунске кише и топљење глечера на сјеверу Пакистана изазвале су поплаве у којима је погинуло више од 1.391 особа, уништене су куће, путеви, пруге, мостови, стока и усјеви.

Велике области су под водом и више стотиона хиљада људи напустило је своје куће. Пакистанске власти саопштиле су да су поплаве утицале на животе скоро 33 милиона људи.

Према претпоставкама власти, поплаве су узроковале штету од 30 милијарди долара и Гутерес је за катастрофу окривио климатске промјене. 

Пратите нас на нашој Фејсбук и Инстаграм страници и X налогу.