Гадафијевом сину се неће праведно судити

Агенције
Додај glassrpske.com као Гугле извор
Фото: Гадафијевом сину се неће праведно судити

Триполи - Син бившег либијског лидера Моамера Гадафија Саиф ал Ислам неће добити праведно суђење у Либији, рекла је адвокат Мелинда Тејлор неколико дана након што је пуштена из притвора у овој земљи.

Тејлорова, адвокат Међународног кривичног суда (МКС), сматра да ће права Саифа ал Ислама бити несумњиво угрожена и да ће суђење бити пристрасно.

Мелинда Тејлор је четири седмице била у притвору у Либији под сумњом да је шпијунирала током посјете сину бившег либијског лидера.

Међународни кривични суд терети Ал Ислама за злочине против човјечности.

Либијске власти, међутим, инсистирају на томе да му се суди у његовој земљи.

“Без обзира на сва питања која се тичу моје тренутне ситуације, права мог клијента Саифа ал Ислама била су угрожена током моје посјете”, рекла је Тејлорова, преноси Би-Би-Си.

Мелинда Тејлор и још три члана Међународног криминалног суда оптужена су за шпијанажу током посјете Саифу ал Исламу у граду Зиндану.

Они су обавезни да се пред судом у Триполију појаве 23. јула, када ће бити саопштена коначна одлука о њиховом случају.

Пратите нас на нашој Фејсбук и Инстаграм страници и X налогу.