Фото: Европа увлачи Африку у спиралу Хладног рата
Каиро - Политичке снаге које се залажу за повратак "хладног рата" са Русијом освајају популарност у Европи, а Африка ризикује да постане оруђе у рукама европских политичара који раде против Москве и Пекинга, изјавио је за РИА "Новости" директор Центра за египатске студије у Судану
Хајдар Ибрахим."Економски проблеми са којима се суочава Европа имају за посљедицу раст популарности десничарских политичких снага које се залажу за повратак жхладног ратаж", напоменуо је Ибрахим, осврнувши се на недавно одржани самит ЕУ-Афричка унија у Бриселу.
Он је напоменуо да на састанку у Белгији, Европа апсолутно ништа није понудила Африци на краћи период, осим идеје о заједничкој терористичкој пријетњи.
"Европа и Африка тренутно пролазе кроз веома тежак период и свако од њих се суочава са сопственим проблемима. И док Европу муче економски проблеми, прилив илегалних имиграната из Африке и питање безбједности, афричке државе се суочавају са проблемом отказивања дуга, бробом против епидемија и реформама", закључио је Ибрахим.
Четврти самит ЕУ -Афричка унија одржан је 2. и 3. априла у Бриселу под слоганом "Улагање у људе, просперитет и мир".
Учесници самита заложили су се за јачање сарадње ЕУ и Африке
Пратите нас на нашој Фејсбук и Инстаграм страници и X налогу.