Фото: Ердоган: Западне земље су пале на тесту у Гази
АНКАРА- Турски предсједник Реџеп Тајип Ердоган оптужио је данас међународну заједницу да само посматра геноцид Израела над палестинским народом, а израелског предсједника Бењамина Нетанијахуа назвао је "фирером данашњице". „Гледамо оне који безусловно подржавају Израел.
Они који данас затварају очи пред масакрима сутра ће зажалити. Западне земље и међународне безбједносне институције су пале на тесту у Гази и изгубиле свој кредибилитет", поручио је Ердоган на инаугурацији нових бродова за турску морнарицу у северозападној провинцији Јалова.
Он је истакао да они који тврде да се залажу за демократију игноришу убиства жена, дјеце и беба у последњих 105 дана, од почетка израелских напада, преноси Дејли сабах.
„Они само мирно посматрају варварство, које је ескалирало до геноцида, а које је починио данашњи Фирер Нетанијаху и његов крвожедни тим против Палестинаца“, додао је предсједник Турске.
Ердоган је напоменио да су, као и у Ираку, Босни, Сирији, Јемену, Мјанмару, Сомалији и Авганистану, институције одговорне за осигурање глобалне безбедности заказале и "претрпеле озбиљан губитак кредибилитета".
Поручио је да ће Турска наставити одлучну борбу против тероризма "док се мочвара тероризма у Сирији и Ираку потпуно не исуши".
Пратите нас на нашој Фејсбук и Инстаграм страници и X налогу.