Фото: Дојаве о бомбама у московском школама упућене из Украјине?
МОСКВА - У више од десет школа у Москви у току су претреси због анонимних дојава о бомбама, које су, како се сматра, упућене из Украјине, изјавио је неименовани извор из руских хитних служби.
Извор за ТАСС наводи да су на терену службеници са псима трагачима и да је у току претрес у зградама школа и школским двориштима на више од десет локација у Москви.
Евакуација је раније извршена у 13 окружних судова у Москви, укључујући Врховни суд Русије, а претреси су извршени и на аеродромима Домодедово, Шереметјево и Жуковски.
Талас анонимних пријетњи почео је у Москви 28. новембра. Од тада је анонимне позиве примило више од 3.000 објеката, а више од 300.000 људи је евакуисано.
Непозната лица јуче су пријавила бомбе у 70 објеката у Москви, укључујући судове, школе, дјечију болницу, сва четири аеродрома и пет жељезничких станица.
Испоставило се да су све јучерашње дојаве о бомбама биле лажне.
Пратите нас на нашој Фејсбук и Инстаграм страници и X налогу.