Девет жртава експлозије гаса у Лијежу

Глас Српске
Додај glassrpske.com као Гугле извор
Фото: Девет жртава експлозије гаса у Лијежу

БРИСЕЛ - Број жртава од експлозије гаса, која је порушила зграду у белгијском граду Лијежу, јуче је достигао девет, а полиција је обуставила акцију спасавања због страха од рушења околних објеката, јавиле су агенције.

Експлозија се догодила прекјуче усљед цурења гаса у једном домаћинству, а детонација је уништила стамбену шестоспратницу.

Спасиоци, који су читаве ноћи трагали за страдалима, пронашли су јуче ујутро у 4.30 часова тијела девет лица, саопштила је полиција у Лијежу.

Идентификација жртава је отежана, јер су тијела изгорјела у пожару који је изазвала експлозија.

Полиција је саопштила да је повријеђена 21 особа, од којих три теже. Једна 13-годишња дјевојчица извучена је жива из рушевина.

Спасилачка акција привремено је обустављена због бојазни да би могли да се уруше зидови околних зграда.

Ватрогасна служба је саопштила да је могуће да се под рушевинама налази још 12 или више особа.

Један станар је током викенда позвао ватрогасце, јер је намирисао гас, али на инсталацијама тада нису уочени проблеми.

У шестоспратници у историјском центру Лијежа у ноћи између уторка и сриједе одјекнула је снажна експлозија, због чега се зграда срушила.

Неколико часова касније, док су спасиоци покушавали да извуку два лица са којима су ступили у контакт, срушио се остатак зграде.

Пратите нас на нашој Фејсбук и Инстаграм страници и X налогу.