Детаљи терористичог напада у Москви

Г.С.
Додај glassrpske.com као Гугле извор
Фото: Танјуг - АП

МОСКАВА - Ручно направљена експлозивна направа коју је носила жена усмртила је најмање три особе и ранила 21 лице у суботу увече у центру Москве, саопштиле су руске власти.

Експлозија се догодила нешто прије 20 часова у близини италијанског ресторана „Балци Роси“ на Кудринском тргу, у једном од познатих московских небодера из Стаљиновог периода.

Руски Национални антитерористички комитет навео је да је жена покушала да уђе у ресторан са импровизованом експлозивном направом, али ју је зауставило обезбјеђење.
Према званичним информацијама, у експлозији су погинули жена која је носила бомбу, радник обезбјеђења и један гост ресторана.

Поједини руски медији објавили су да је број жртава касније могао порасти на пет, али те информације још нису званично потврђене.

Градоначелник Москве Сергеј Собјањин напад је назвао терористичким и поручио да ће одговорни бити кажњени.

Власти нису објавиле идентитет жртава, повријеђених или могућих налогодаваца напада.

На друштвеним мрежама појавиле су се непотврђене тврдње да би напад могао бити повезан са ратом у Украјини, док званичне потврде за то нема.

Руски војни блогери су без доказа оптужили Кијев, који се поводом ових навода није одмах огласио.

Начин извођења напада подсјетио је на случај из 2023. године када је у експлозији бомбе скривене у статуети убијен руски војни блогер Владлен Татарски.

Пратите нас на нашој Фејсбук и Инстаграм страници и X налогу.