De­mon­stran­ti ka­me­ni­ce, po­li­ci­ja su­za­vac

Глас Српске
Додај glassrpske.com као Гугле извор
Фото: De­mon­stran­ti ka­me­ni­ce, po­li­ci­ja su­za­vac

AТИНA - Грчка полиција се у четвртак касно увече сукобила с групом демонстраната који су у центру Aтине протестовали због хапшења осумњичених за учешће у бомбашким нападима, јавиле су агенције.

- Око 150 анархиста бацало је каменице и друге ствари на двојицу полицајаца близу полицијске станице у центру Aтине. Полиција је узвратила сузавцем - изјавио је један представник снага реда, који није желио да буде именован.

Према његовим ријечима, нико није ухапшен и није било повријеђених, нити је причињена већа материјална штета, пренио је Ројтерс.

Грчка полиција је у среду, у антитерористичким рацијама, ухапсила тројицу младића и једну жену, због сумње да су учествовали у бомбашким нападима у Aтини.

Полиција вјерује да ухапшени припадају малој љевичарској групи, која себе назива "Завјера ватрених ћелија", рекао је један извор из полиције.

Бомбашки напади, иза којих стоје љевичарске и анархистичке групе, потресају Грчку откад је полиција у децембру убила једног 15-годишњег дјечака.

Пратите нас на нашој Фејсбук и Инстаграм страници и X налогу.