Фото: Дачић позвао Азербејџан и Јерменију да прекину сукобе
Београд - Предсједавајући ОЕБС-а Ивица Дачић изјавио је да је забринут због недавних догађаја на граници Јерменије и Азербејџана и Линији контакта, те позвао обје стране на прекид сукоба и пуно примирје.
"Позивам стране да обезбеде пуно примирје и престанак непријатељских дејстава у складу са споразумом постигнутим у мају 1994. године", рекао је Дачић.
Дачић, који је и шеф српске дипломатије, рекао је да жали због страдалих и указао на потребу да се дијалогом предуприједи даља ескалација сукоба, саопштено је из ОЕБС-а.
"Директан контакт, не само између председника, већ и на другим нивоима, остаје кључан за напредак и мора бити подупрт пуним примирјем и прекидом непријатељских дејстава", закључио је Дачић.
Јерменија и Азербејџан у сукобу су око региона Нагорно-Карабах, који је под контролом јерменских војника од прекида ватре 1994. године којим је окончан шестогодишњи рат.
Пратите нас на нашој Фејсбук и Инстаграм страници и X налогу.