Ципрас и Обама се спорјечкали око Путина

Срна
Додај glassrpske.com као Гугле извор
Фото: Ципрас и Обама се спорјечкали око Путина

Варшава - Грчки премијер Алексис Ципрас изазвао је бијес америчког лидера Барака Обаме када се заложио за партнерске односе НАТО-а и Русије у Сирији.

На свечаној вечери челника НАТО-а Ципрас је прекршио службени консензус и изјавио да се залаже за партнерство са руским предсједником Владимиром Путином.


Како пише грчки лист "Катимерини", премијер Грчке Алексис Ципрас позвао је челнике савеза да прекину сукоб са Москвом, али је добио пријекор од америчког предсједника Обаме.

Ципрас је прецизирао да је партнерство са Русијом потребно ради рјешавања сиријске кризе. Међутим, Обама је оштро искритиковао његов приједлог.

"Ви бисте то требали рећи свом пријатељу Путину", одговорио је Барак Обама грчком премијеру.

Министар одбране Грчке Панос Каменос потврдио је информацију о "размјени мишљења" на релацији Ципрас-Обама, али је напоменуо да су Атина и Вашингтон у "одличним односима".

Пратите нас на нашој Фејсбук и Инстаграм страници и X налогу.