Фото: Чавушоглу: Анкара спремна да помогне у смиривању тензија између Београда и Приштине
АНКАРА - Турска је спремна да помогне у смиривању тензија у односима Београда и Приштине, саопштио је турски министар спољних послова Мевлут Чавушоглу.
Он је на друштвеним мрежама навео да је о најновијим тензијама разговарао са министрима спољних послова Србије и самопроглашеног Косова, јавио је "Спутњик".
-Мир и стабилност на Балкану одувијек су били приоритет за Турску. Нове тензије неће никоме помоћи. Турска је спремна да учини шта год је неопходно да се смање тензије - поручио је Чавушоглу.
Срби на сјеверу Косова су због намјере Приштине да примијени ранију одлуку да одузима српска документа и таблице синоћ поставили барикаде на сјеверу Косова и Метохије.
Приштина је касније на мјесец дана одгодила одлуку о пререгистрацији возила и личним картама на сјеверу покрајине, и то на захтјев САД.
Из приштинске владе је саопштено да ће ове мјере бити одгођене до 1. септембра, уколико данас буду уклоњене барикаде постављене на административним прелазима.
Пратите нас на нашој Фејсбук и Инстаграм страници и X налогу.