Фото: Бугарска: Ванредна ситуација на истоку земље
Софија - У источном дијелу Бугарске затворено је неколико путева због обилних сњежних падавина и вјетра, а многе општине прогласиле су ванредно стање, преносе агенције.
На подручју округа Шумен затворени су сви путеви, а саобраћај је обустављен и за сва возила на магистралним путевима у округу Разград.
Предсједник општине Руен Исмаил Осман прогласио је ванредно стање у овој општини, будући да је 30 села остало без струје, око 20 без воде, а скоро сви путеви су непроходни.
Начелник бугарског округа Варна Коста Базитов саопштио је да је у пет општина на овом подручју проглашено ванредно стање, за шта је главни разлог јак вјетар који онемогућава рашчишћавање путева.
На подручју десет округа затворени су сви трећеразредни путеви за сва моторна превозна средства, док је у 14 округа потпуно стопиран саобраћај за камионе носивости преко 3,5 тона.
Због лоших временских услова, многе школе у областима Варна, Шумен, Силистра, Трговише и Сливен обуставиле су наставу.
Пратите нас на нашој Фејсбук и Инстаграм страници и X налогу.