Брисел одбио понуду Грчке

РТРС
Додај glassrpske.com као Гугле извор
Фото: Брисел одбио понуду Грчке

Европска централна банка одбила је да грчки спољни дуг замијени обвезницама које би се отплаћивале у складу са привредним растом.

Брисел тако пребацује терет на Атину и приморава Грчку централну банку да финансира банке, али је и изолује све док не спроведе нови пакет реформи.

Грчка централна банка ће у наредним недјељама морати да обезбиједи за своје банке додатне десетине милијарди евра за ликвидност, пише РТРС.

Ова информација о неочекиваном потезу Европске централне банке стигла је само неколико сати пошто се грчки министар финансија Јанис Варуфакис састао с предсједником Европске централне банке Мариом Драгијем, у Франкфурту.

Због ове одлуке Брисела евро је нагло пао у односу на долар.

- Сее море ат: хттп://њњњ.независне.цом/новости/свијет/Брисел-одбио-понуду-Грцке-287321.хтмл#стхасх.ц4љгР2њМ.дпуф

 

Пратите нас на нашој Фејсбук и Инстаграм страници и X налогу.