Фото: Принтскрин
РИО ДЕ ЖАНЕИРО- Бразилски политичар Роберто Џеферсон ухапшен је након што је бацио бомбу на полицијске службенике који су дошли да га ухапсе у његовој кући у Рио де Жанеиру.
Британски Би-Би-Си јавио је да су од експлозије бомбе рањена двојица полицајаца и да се Џеферкон након тога предао полицији.
Врховни суд Бразила објавио је раније налог за његово хапшење због вријеђања предсједника суда Кармен Лусије. Он је већ био у кућном притвору због увреде упућене Лусијевој.
Џеферсон је близак сарадник предсједника Жаира Болсонара, који је рекао да сви који отворе ватру на полицију треба да буду ухапшени.
Полицајци су задобили лакше повреде од експлозије бомбе. Џеферсон је испалио и неколико хитаца из пушке при чему је разбио предње стакло полицијског возила.
Пратите нас на нашој Фејсбук и Инстаграм страници и X налогу.