Бомбе на адресе амбасада

Глас Српске
Додај glassrpske.com као Гугле извор
Фото: Бомбе на адресе амбасада

AТИНA - У Aтини је експлодирала још једна бомба, код руске амбасаде, пошто су експлозије претходно одјекнуле испред неколико других амбасада, а полиција је детонирала још неколико пошиљки са експлозивом упућених амбасадама Њемачке и Чилеа.

- Пакет је експлодирао док је полиција још била на путу, али није било повријеђених - изјавио је представник полиције који није желио да буде именован, пренио је Ројтерс.

За то вријеме полиција је у поштанској компанији детонирала експлозивну направу у пакету који је био упућен на адресу њемачке амбасаде.

- Пошиљка је била адресирана на њемачку амбасаду. Стигла је овдје, али је враћена у поштанску компанију, јер није био назначен пошиљалац - рекао је неименовани службеник амбасаде.

Претходно су пронађена два сумњива пакета послата Aмбасади Чилеа, од којих је у једном пронађен експлозив, који је детониран испред зграде грчког парламента, док у другом није било ничег опасног.

У дворишту швајцарске амбасаде у Aтини јуче ујутро је експлодирала мања бомба, а у бугарској амбасади је пронађен неексплодирани пакет бомба, послије чега је полиција извела контролисану детонацију.

Aгенција AНA је јавила да се мања експлозија јуче догодила и испред шведске амбасаде у Aтини, а требало је да буде детонирана бомба која је послата Aмбасади Панаме.

Сумњива пошиљка упућена је и на адресу канцеларије бившег премијера Костаса Симитиса, али испоставило се да не садржи експлозив.

Повријеђених или материјалне штете није било ни у једној од ових експлозија.

Портпарол полиције Танасис Кокалакис рекао је Ројтерсу да су јучерашњи напади, по свему судећи, наставак прекјучерашњег покушаја напада и да иза њих стоје герилци.

Полиција је прекјуче у Aтини ухапсила двије особе, под сумњом да су покушале да поштом пошаљу мале експлозивне направе француском предсједнику Николи Саркозију и амбасадама Мексика, Холандије и Белгије.

Пошиљка упућена мексичкој амбасади експлодирала је у просторијама приватне поштанске службе, ранивши једног запосленог.

Стручњаци за тероризам сматрају да иза бомбашке кампање стоји група "Завјера ватрених ћелија", која покушава да дигне револуцију у Грчкој.

Љевичари

Британска мрежа Би-Би-Си (BBC) оцијенила је да је ријеч о координисаним нападима које је, највјероватније, извела једна екстремно љевичарска организација.

Пратите нас на нашој Фејсбук и Инстаграм страници и X налогу.