Бомба убила осморо људи у југоисточној Турској

Срна
Додај glassrpske.com као Гугле извор
Фото: Бомба убила осморо људи у југоисточној Турској

Истанбул - Осморо људи данас је погинуло, а више од 100 рањено од експлозије бомбе у аутомобилу у југоисточном турском граду Дијарбакиру, саопштио је премијер Бинали Јилдирим.

Он је рекао новинарима да је од детонације погинуо и један осумњичени припадник забрањене Радничке партије Курдистана.


Експлозија у Дијарбакиру одјекнула је само неколико часова након што је полиција ухапсила лидера и посланике Народне демократске партије /ХДП/, највеће курдске странке у региону.

Бомба је активирана недалеко од полицијске станице у коју су одведени лидери ХДП-а у склопу истраге о тероризму.

Полиција је претресла куће и ухапсила лидере и девет посланика ХДП-а, након што су одбили да свједоче о прекршајима у вези са "терористичком пропагандом".

Пратите нас на нашој Фејсбук и Инстаграм страници и X налогу.