Фото: Бјелорусија ће прва добити руску вакцину против вируса корона
Предсједник Русије Владимир Путин и бјелоруски лидер Александар Лукашенко договорили су се да Бјелорусија прва добије руску вакцину против вируса корона.
- Лидери двије државе су разговарали (телефоном) о борби против вируса корона. У том контексту, предсједници су се договорили да бјелоруски грађани, на добровољној бази, учествују у трећој фази тестирања вакцине против вируса корона коју је произвела Русија. Бјелорусија ће бити прва држава која ће добити ову вакцину - јавила је бјелоруска телевизија БелТА.
Кремљ је саопштио и да је Лукашенко информисао Путина о мјерама за нормализацију ситуације у Бјелорусији.
Подсјетимо, Министарство здравља Русије регистровало је средином овог мјесеца прву у свијету вакцину за превенцију нове коронавирусне инфекције Ковид-19, коју је направио Научни институт "Гамалеј" заједно са руским Фондом за директне инвестиције, преноси Спутњик.
Пратите нас на нашој Фејсбук и Инстаграм страници и X налогу.