Бербок: Украјина и Европа морају да буду укључене у мировне преговоре

Танјуг
Додај glassrpske.com као Гугле извор
Фото: Бербок: Украјина и Европа морају да буду укључене у мировне преговоре

БЕРЛИН - Њемачка министарка спољних послова Аналена Бербок изјавила је данас да Украјина и Европа морају да буду укључене у мировне преговоре о Украјини, након што су предсједник САД Доналд Трамп и предсједник Русије Владимир Путин разговарали о рјешењу сукоба.

-Не можемо да водимо разговоре без укључивања Украјине. Мир у Европи је у питању, зато ми Европљани треба да будемо укључени - рекла је Бербок у интервјуу за радио Дојчландфунк, пренио је Ројтерс.

Трамп је јуче телефоном разговарао са Путином и украјинским предсједником Володимиром Зеленским о хитном почетку преговора о окончању рата.

Њемачка министарка спољних послова је рекла да није унапријед обавијештена о позивима.

-Тако функционише Трампова администрација. Зато је потребна стална међусобна комуникација са различитим „играчима“. То се разликује од других времена. Овако други не воде спољну политику, али ово је сада реалност - рекла је Бербок.

Трамп је наредио највишим америчким званичницима да почну преговоре о окончању рата, али није прецизирао како ће то тачно постићи.

Пратите нас на нашој Фејсбук и Инстаграм страници и X налогу.