Беч: Осуђена седморица Пинк Пантера

Aгенције
Додај glassrpske.com као Гугле извор
Фото: Беч: Осуђена седморица Пинк Пантера

Беч - У Аустрији су данас на затворске казне од шест до 12,5 година осуђена седморица Срба, осумњичена да припадају међународној криминалној банди "Пинк Пантер".

Сви оптужени проглашени су кривим за бруталне пљачке.

Они су од фебруара 2012. до марта 2013. године опљачкали четири златаре у Бечу и једну у Салцбургу, што су снимиле надзорне камере.

Главни оптужени, 36-годишњи месар, напао је сјекиром једног запосленог у златари у Бечу.

"Нема сумње да су те злочине починили припадници организоване банде", изјавио је судија Андреа Филип.

Осми осумњичени, који је вјероватно био возач у банди, негирао је да је тада знао о чему је ријеч. Он је осуђен на осам мјесеци затвора, односно условну казну од три године.

Према процјенама, банда "Пинк Пантер" има око 220 чланова, који су углавном са простора бивше Југославије.

Та криминална организација добила је репутацију професионалних лопова, јер "оперише" у луксузним златарама у цијелом свијету.

Процјењује се да су припадници ове банде у посљедњих десет година украли накит вриједан 250 милиона евра.

Пратите нас на нашој Фејсбук и Инстаграм страници и X налогу.