Авиони израелске војске гађали складишта оружја палестинских милитаната

Срна
Додај glassrpske.com као Гугле извор
Фото: Анадолија

ТЕЛ АВИВ - Израелска војска гађала је данас постројења за производњу оружја палестинских милитаната у Појасу Газе као одговор на јучерашње насилне демонстрације код граничне ограде током којих је један полицајац теже повријеђен, саопштила је војска.

-Као одговор на насилне демонстрације, борбени авиони гађали су четири постројења за производњу оружја и складишта Хамаса. Послати су додатни војници у регион недалеко од границе са палестинском енклавом - наводи се у саопштењу.

Сукоби су избили јуче након што се више стотина Палестинаца окупило код граничне ограде како би скренули пажњу на израелско-египатску блокаду Појаса Газе.

Демонстрације су захваћене насиљем након што је више десетина људи пришло огради и бацало каменице и ватрене бомбе на израелске војнике под окриљем густог дима од запаљених гума.

Званичници медицинских служби из Појаса Газе рекли су да су од израелске ватре рањено најмање 24 Палестинца. Припадник израелске пограничне службе теже је рањен из ватреног оружја.

 

Пратите нас на нашој Фејсбук и Инстаграм страници и X налогу.