Фото: Аустрија очекује 50.000 молби за азил у овој години
БЕЧ- Министарка за интеграцију у влади Аустрије Сузане Раб очекује да ће до краја године бити поднјето 50.000 захтева за добијање азила, што би био највећи број у последњих пар година.
Највећи број молби предали су држављани Сирије и Авганистана, а додатно Аустрија је примила око 75.000 избеглица из Украјине у оквиру помоћи суседима.
"Све то је велики терет по интеграцију придошлица, образовни систем, тржиште рада и социјални систем. Али и за цијело друштво ", указала је Раб.
Према њеним рјечима, и даље у Аустрији има много људи који су 2015. и раније дошли, а који се нису довољно интегрисали.
Прије пет година је ступио на снагу Закон о интеграцији, који је стуб интеграције, подвукла је она у саопштењу.
Тај закон обавезује азиланте и особе које су добиле други вид хуманитарне боравишне дозволе да похађају курсеве о вриједностима и за оријентацију у Аустрији. Од 2017.те курсеве похађало је 57.000 особа. У овој години је буџет за мјере интеграције повећан на 105 милиона евра.
Пратите нас на нашој Фејсбук и Инстаграм страници и X налогу.