Анђелина Џоли у Украјини

Танјуг
Додај glassrpske.com као Гугле извор
Фото: Анђелина Џоли у Украјини

ЛАВОВ - Глумица Анђелина Џоли посјетила је данас Украјину, гдје се сусрела са дјецом, угроженом због рата у земљи, као и са запосленима у локалним организацијама, који раде на њиховој заштити, пишу британски медији.

 

Џолијева (46), која је специјална изасланица високог комесара Уједињених нација за избјеглице, разговарала је са дјецом без родитеља и расељеном дјецом, као и са волонтерима и љекарима који се о њима брину, преноси BBC.

Глумица је обишла жељезничку станицу, гдје се састала са волонтерима, који раде са расељенима, а који су јој, како наводи Ројтерс, испричали како сваки дежурни психијатар дневно разговара са 15 особа и како се већином на станици налазе дјеца, старости од двије до десет година.

-Мора да су у шоку...Знам како траума утиче на дјецу, знам колико значи када им неко покаже колико су важни, колико је важно да се чује њихов глас, знам колико је то исцјељујуће за њих - рекла је Џолијева.

Глумца је, како наводе медији, обишла и пекару и кафић у Лавову.

Британски медији раније данас су објавили снимке и фотографије глумице у Лавову, наводећи да је она изненадила Украјинце када се појавила у кафићу.

Гардијан је пренио снимак са Фејсбука на којем се види Џолијева (46) како се смије и маше фановима док наручује кафу.

Дејли мејл пише да је Џолијева у кафићу била лежерно обучена и да је потписивала аутограме фановима из Украјине.

Пратите нас на нашој Фејсбук и Инстаграм страници и X налогу.