Фото: Америка прихвата вакцине које одобри СЗО
ВАШИНГТОН - САД ће прихватити вакцине против ковида 19 које су одобрили амерички регулатори или Свјетска здравствена организација (СЗО) за странце који долазе у ову земљу, саопштио је касно синоћ Центар за контролу и превенцију болести (ЦДЦ).
Бијела кућа је објавила 20. септембра да ће САД у новембру укинути ограничења за путовања авионима из 33 земље, укључујући Кину, Индију, Бразил и већи дио Европе за лица која су потпуно вакцинисана против ковида 19.
Тада није прецизирано које ће вакцине бити прихваћене.
Портпарол ЦДЦ-а рекао је Ројтерсу да ће критеријум за путовања у САД испуњавати шест вакцина чију су употребу одобрили америчка регулаторна служба или СЗО.
Неке земље су вршиле притисак на администрацију предсједника САД Џозефа Бајдена да прихвати вакцине које је одобрила СЗО, пошто се вакцине које су одобрили амерички регулатори не користе масовно у свим државама.
Пратите нас на нашој Фејсбук и Инстаграм страници и X налогу.