Aмбасада у Лондону на мети терориста

Глас Српске
Додај glassrpske.com као Гугле извор
Фото: Aмбасада у Лондону на мети терориста

ВAШИНГТОН - Aмбасада Сједињених Aмеричких Држава у Лондону била је на мети људи ухапшених прошле седмице у Британији под оптужбама за тероризам, саопштио је Стејт департмент.

Дванаесторица мушкараца ухапшени су 20. децембра у, како је тада саопштено, антитерористичкој рацији од суштинског значаја за заштиту јавности од пријетње нападом, а тројица су у међувремену ослобођена, подсјетила је агенција Ројтерс.

Деветорица преосталих појавили су се прекјуче пред судом у Лондону, гдје су се изјаснили о оптужбама да су организовали завјеру са циљем изазивања експлозија и умијешаност у припремање терористичких акција.

Упитан да ли је упознат са извјештајима који указују да су оптужени на својој листи циљева имали америчку амбасаду у Лондону, портпарол Стејт департмента Марк Тонер казао је да је "упознат са тим и да су наши (амерички) људи у Лондону очигледно упознати са тим".

Оптужени су живјели у Лондону, престоници Велса Кардифу и енглеском граду Стоуку, наводи британска агенција.

Полиција није прецизирала шта су заправо биле мете напада.

Завјера

Британска полиција саопштила је да су ухапшени ковали завјеру да изазову "експлозије које би вјероватно угрозиле људске животе или изазвале озбиљнију штету на имовини".

Пратите нас на нашој Фејсбук и Инстаграм страници и X налогу.