Ал каида одговорна за напад на полицију

Aгенције
Додај glassrpske.com као Гугле извор
Фото: Ал каида одговорна за напад на полицију

Каиро - Милитантна група повезана са Ал каидом, са сједиштем на Синајском полуострву, преузела је данас одговорност за самоубилачки бомбашки напад на сједиште полиције у делти Нила, у којем је убијено 16 људи.

Организација Ансар беит ал макдис саопштила је да је извршила напад у сјеверном граду Мансура како би се осветила египатском режиму због "проливања невине муслиманске крви".

Египатске снаге у јулу су послије војног удара интервенисале против присталица смијењеног исламистичког предсједника Мухамеда Морсија.

Обавјештење о преузимању одговорности објављено је на веб страници коју користе милитанти, пренио је АП. Човјек који је извршио бомбашки напад прије два дана идентификован је као Абу Маријам.

Пратите нас на нашој Фејсбук и Инстаграм страници и X налогу.