Фото: Агенције
ЛОНДОН- Руски милијардер Роман Абрамович, власник енглеског премијерлигаша Челси, прихватио је украјински захткев да помогне у преговорима о окончању сукоба између Русије и Украјине, рекао је његов портпарол, а преноси израелски лист "Џерузалем пост".
"Могу да потврдим да је украјинска страна контактирала Романа Абрамовича за подршку у постизању мирног ркешења и да он од тада покушава да помогне“.
"С обзиром на то шта је у питању, замолили бисмо за разумијевање, зато нисмо коментарисали ни ситуацију као такву, ни његову умјешност", додаје се.
Како се наводи, Абрамович на захтјев Украјине борави у Бјелорусији и помаже у преговорима између Русије и Украјине у оквиру напора да се оконча рат који је у току.
Абрамович је у недјељу саопштио је да се повукао из клуба и да ће сада бригу о овом премијерлигашу из Лондона преузети повјереници Челсијеве добротворне фондације, а овај потез Абрамовича услиједио је након што је члан британског парламента позвао руског милијардера да преда клуб због ситуације у Украјини.
Пратите нас на нашој Фејсбук и Инстаграм страници и X налогу.