Вучић: Упад наоружаних Албанаца у централну Србију је Куртијева провокација

Срна
Додај glassrpske.com као Гугле извор
Фото: Вучић: Упад наоружаних Албанаца у централну Србију је Куртијева провокација

БЕОГРАД - Предсједник Србије Александар Вучић изјавио је да је упад наоружаних припадника такозване косовске полиције преко административне линије на територију централне Србије провокација Аљбина Куртија и да очекује реакцију Американаца.

"Не очекујем реакцију Кфора, али очекујем реакцију Американца. Американци знају да је то Курти наредио намерно. Очекивао је да ова лица буду ликвидирана и да му то буде разлог за увођење НАТО-а у сукоб са Србијом", рекао је Вучић за РТС.

Он је поручио да ће сљедећи пут српске снаге реаговати на овако нешто у складу са правилима службе.

"Тражимо од Американаца да нас обавесте, да ли смо у праву када кажемо да је Курти лично наредио провокацију и упад својих оружаних снага на територију централне Србије у рејону села Ћирковиће", рекао је Вучић.

Министарство одбране Србије осудило је данас неовлаштени прелазак административне линије између централне Србије и Аутономне покрајине Косова и Метохије групе тешко наоружаних припадника такозване косовске полиције код села Ћирковиће.

Из Министарства су навели да је ријеч о још једном свјесном и планираном покушају изазивања инцидента и кршења споразума од привремених приштинских институција на челу са Аљбином Куртијем. 
 

Пратите нас на нашој Фејсбук и Инстаграм страници и X налогу.