Фото: Вучић потврдио: Води се истрага и против Бека!
Београд - Први потпредсједник Владе Србије задужен за борбу против корупције и криминала, Aлександар Вучић казао је у разговору за “Курир” да је бизнисмен Милан Беко под истрагом.
Вучић је рекао да надлежни органи раде свој посао и да чешљају и власника „Луке Београд”, који је, како наводи, већ пет пута био на саслушању!
- Полиција и Тужилаштво раде свој посао. Беко је одавно под истрагом. То није тајна, већ је пет пута био на саслушању - рекао је Вучић.
На опаску да је Беко рекао да је на саслушању био у својству грађанина и да, уосталом, и није морао да се одазове, те да је то представио као неку врсту доброг дјела, Вучић је казао: - Хвала му на томе.
Медији су до сада писали да је Беко два пута био на саслушању због „Луке Београд”, и то 29. јануара и 8. маја, када се обратио јавности саопштењем да је дао изјаву, иако није био у законској обавези.
Према наводима медија, истрага је до сада ишла само до државних службеника.
Беко је постао власник „Луке Београд” 2005. куповином 93 акције тог предузећа.
У септембру 2005, 40 одсто државних акција „Луке Београд” продато је фирми „Ворлд фин” из Луксембурга, иза које су у том тренутку стајали Беко и Мирослав Мишковић, а која је затим откупила и акције малих акционара.
У извјештају Савјета наведено је да је продајом 40 одсто акција „Луке”, у власништву Акцијског фонда и ПИО фонда фирми „Ворлд фин”, држава изгубила најмање 21 милион евра.
Савјет за борбу против корупције 2010. је поднио кривичне пријаве против 17 особа, између осталих Милана Бека, Предрага Бубала и тадашњег директора Комисије за хартије од вриједности Милка Штимца због, како су навели, злоупотребе положаја приликом приватизације „Луке Београд”.
Припадници УКП 14. јуна привели су Бубала, Миодрага Ђорђевића, некадашњег директора Агенције за приватизацију, Горана Мрђу, извршног директора Агенција за приватизацију, као и још пет особа.
Пратите нас на нашој Фејсбук и Инстаграм страници и X налогу.