Вучић: Почелa привођењa умешаних у аферу Агробанка

Агенције
Додај glassrpske.com као Гугле извор
Фото: Вучић: Почелa привођењa умешаних у аферу Агробанка

Београд - Привођење лица умијешаних у аферу “Агробанка” започело је јутрос, потврдио је потпредсједник Владе Србије задужен за одбрану, безбједност и борбу против корупције Александар Вучић.

На списку је Радослав Секулић, власник “ХабитФарма”, и још седам особа. Вучић је београдским медијима рекао да ће Тужилаштво врло брзо реаговати. Акција хапшења спроводи се у склопу активности државних органа у системској борби против корупције, коју је Вучић раније најавио.

Тужилац за организовани криминал Миљко Радисављевић потврдио је да је приведено осам особа.

“Ради се лицима који су били корисници банкарских кредита у Агробанци. Висина њихових обавеза према Агробанци је виша од 5,5 милијарди динара”, рекао је Радисављевић.

За Секулића се сумња да је оштетио Агробанку у износу већем од 45 милиона евра. Био је директор конфекције „Јавор” из Ивањице, директор Савезне управе царина, савјетник Радоја Контића, оснивач „Хабитфарма” и финансијер ФК „Јавор”.

Власник је хотела у Ивањици, једно вријеме био је и предсједник општине. Мимо „Хабтифарма”, на списку фирми овог бизнисмена је још девет фирми, а у свима је стечајни поступак или у току или је окончан, а пословна документација уништена.

Подсјетимо, претходно је ухапшен бивши предсједник извршног одбора “Агробанке” Душан Антонић, на граничном прелазу код Сремске Раче. Притвор је одређен и Милану Антонићу, сину Душана Антонића.

Пратите нас на нашој Фејсбук и Инстаграм страници и X налогу.