Фото: Танјуг/АП
| Александар Вучић
БЕОГРАД - Предсједник Србије Александар Вучић рекао је данас да ће Србија, уколико "лудило у свијету не престане", бити принуђена да ограничи извоз хране.
Вучић је истакао да ће држава, ако дође до тога, платити домаће пољопривреднике да не буду на штети.
- Међутим, ми многима у окружењу дајемо огромне количине хране. Ако немате ђубрива, нема хране. Нема ни гаса нити нафте, којој цена стално скаче. Ми буквално на силу држимо цену - рекао је Вучић током обиласка градилишта у оквиру пројекта "Експо".
Он је додао да се нада да ће хаосу у свијету и сукобима доћи крај, упозоривши да се црно пише цијелом свијету ако се то не деси.
- Надам се да ће се појавити озбиљни и одговорни људи који неће позивати на мир док сами учествују у ратовима и да ће доћи до мира. Ипак, ако се ово настави, страдаћемо и ми економски, али мање од других - оцијенио је Вучић.
Пратите нас на нашој Фејсбук и Инстаграм страници и X налогу.