Фото: Вучић: Млади официри представљају гарант безбједности грађана
БЕОГРАД - Предсједник Србије Александар Вучић изјавио је да најмлађи официри Војске Србије, који су данас промовисани, представљају гарант безбједности грађана, те указао да тај позив бирају само најчаснији и најхрабрији.
"У данашње време превирања, међународног безакоња, у време када не постоји или се не примењује ни Повеља нити резолуција УН, ви сте гарант безбедности и сигурности грађана Србије", поручио је Вучић најмлађим официрима на свечаној промоцији у касарни "Генерал Јован Мишковић" у Београду.
Он је напоменуо да ће Србија остати војно неутрална, бринути о себи и својој будућности, јер, како каже, кад год би се ослањала на неког другог - показало се да је то била грешка.
"Савезништво и сарадња су потребни, али увек морамо да будемо довољно јаки да своју земљу сачувамо. Косово и Метохија је део наше отаџбине, део наше Србије, и по Уставу и по правди Бога, и ту светињу морамо да чувамо, никога не дирајући, само увек да будемо своји на своме", рекао је Вучић.
Традиционалним дефилеом и бацањем шапки увис у касарни "Генерал Јован Мишковић" на Бањици данас је завршена свечана промоција најмлађих официра Војске Србије.
Промовисана су 102 официра из 147. класе Војне академије и 28 официра из 12. класе Медицинског факултета Војномедицинске академије.
Војну академију ове године завршила су четири кадета Оружаних снага БиХ.
Пратите нас на нашој Фејсбук и Инстаграм страници и X налогу.