Фото: Instagram/buducnostsrbijeav
| Александар Вучић и Урсула фон дер Лајен у Београду
БЕОГРАД – Предсједник Србије Александар Вучић дочекао је вечерас на аеродрому „Никола Тесла“ у Београду предсједницу Европске комисије Урсулу фон дер Лајен, која данас и у сриједу, 15. октобра борави у званичној посјети Србији.
Вучић је навео да свака њена посјета има посебан значај за Србију и да представља још један корак у правцу јачања сарадње и повјерења између Србије и Европске уније.
„Велико је задовољство да у Београду пожелим срдачну добродошлицу предсједници Европске комисије Урсули фон дер Лајен. Свака њена посјета има посебан значај за Србију и представља још један корак у правцу јачања сарадње и повјерења између наше земље и Европске уније“, написао је предсједник Вучић у објави на Инстаграм налогу @buducnostsrbijeav.
Додао је да ће са њом разговарати о стратешки важним питањима европског пута Србије, о реформама, моментуму у европској политици проширења и заједничким напорима на очувању стабилности и мира у региону.
„Посебно сам захвалан на њеном личном ангажовању и подршци коју годинама пружа Србији на нашем реформском и развојном путу. Добродошли у Србију, драга Урсула“, написао је Вучић у објави.
Фон дер Лајен долази у Београд у оквиру годишње турнеје по Западном Балкану.
Посљедњи пут Фон дер Лајен је била у Београду крајем октобра прошле године, у оквиру годишње турнеје по земљама региона.
Пратите нас на нашој Фејсбук и Инстаграм страници и X налогу.