Војна полиција хапси због малверзација на ВМА

Телеграф
Додај glassrpske.com као Гугле извор
Фото: Агенције

БЕОГРАД - У току је хапшење осумњичених за малверзације с јавним набавкама на Војно-медицинској академији (ВМА) у Београду, сазнаје "Телеграф".

У наставку велике акције борбе против корупције на ВМА је, како сазнаје овај портал, у току је хапшење више особа због корупције и намјештања тендера.

Припадници Војне полиције хапсе осумњичене по налогу аниткоруптивног одјељења Вишег јавног тужилаштва у Београду.

У оквиру акције борбе против корупције, прије десетак дана, ухапшена  је проф. др Јасмина Јовић Стошић, начелник Клинике за ургентну и клиничку токсикологију те установе. Сумња се да је она преварила пацијенте и наплаћивала скупље прегледе, иако су долазили по токсиколошке анализе.

Широј јавности Јовић Стошић је позната јер је често за медије говорила о тровању алкохолом, као и о томе да у амбуланти којом је руководила годишње имају око 2.000 случајева тровања алкохолом. Клиника коју води је једина специјализована институција у Србији за лијечење акутних тровања, а отворена је сваки дан, 24 сата.

Клиника за токсикологију на којој је начелница која се сумњичи за злоупотребе, налази се у оквиру Националног центра за контролу тровања на ВМА и пружа медицинске услуге превенције и терапије тровања хемијским материјама, информисања о дејству отрова, пружања медицинске помоћи и отклањања посљедица тровања, као и услуге детекције хемијских материја у биолошком материјалу, води, земљишту, ваздуху.

Бивша директорка Коморе медицинских сестара Радмила Угрица ухапшена је због новца који је узимала из хуманитарне помоћи намијењене члановима коморе, а током претреса њеног стана пронађен је уговор о куповини апартмана у Грчкој.

Угрица је, након хапшења, спроведена у полицију.

Са бившом директорком је, подсјетимо, ухапшена и једна од њених сарадница, књиговођа коморе. Она је такође спроведена у полицију са лисицама на рукама и капуљачом на глави, како јој се не би видјело лице.

Њих двије су ухапшене због сумње да су пребацивале средства коморе на личне рачуне и прибавиле користи већу од 10 милиона динара.

Пратите нас на нашој Фејсбук и Инстаграм страници и X налогу.