Фото: Вајгл: Преговори са ЕУ 1 јула
Нови Сад – Словеначки европарламентарац и члан Спољнополитичког одбора Европског парламента Иво Вајгл сматра да ће Србија 1. јула сљедеће године отпочети преговоре за улазак у ЕУ.
Тај датум, према његовим ријечима, требало би да се подудари са датумом пријема Хрватске у пуноправно чланство ЕУ.
Вајгл је у изјави за недјељно издање новосадског "Дневника" изразио очекивање да ће Европска комисија уочи децембарске сесије Европског савјета рећи нешто и о датуму отпочињања преговора Србије са ЕУ.
"Због неких, међутим, још отворених питања може се само нагађати како ће гласити коначна верзија њиховог става, односно препоруке", навео је Вајгл, који је и некадашњи министар иностраних послова Словеније.
Спољнополитички одбор Европског парламента подржао је почетком седмице у Бриселу резолуцију којом се Европски савјет позива да "што прије одреди датум почетка преговора са Србијом".
Пратите нас на нашој Фејсбук и Инстаграм страници и X налогу.