УН главни посредник на Косову

Глас Српске
Додај glassrpske.com као Гугле извор
Фото: УН главни посредник на Косову

БЕОГРAД - Предсједник Владе Србије Мирко Цветковић изјавио је јуче, у разговору са генералним секретаром Уједињених нација Бан Ки Муном, да Уједињене нације треба и даље да буду главни посредник у рјешавању свих питања на Косову и Метохији.

Цветковић је нагласио да је од изузетног значаја да UNMIK има активну улогу у стабилизовању стања и обезбјеђивању трајног мира и достојанственог живота свих грађана на Косову и Метохији, саопштила је Канцеларија за сарадњу са медијима Владе Србије. 

Премијер Цветковић, који у Њујорку учествује на конференцији УН о свјетској финансијској и економској кризи, истакао је у разговору да је тај скуп земљама у развоју пружио могућност да укажу на проблеме и упознају се са искуствима других земаља у спречавању посљедица економске и финансијске кризе.

Пратите нас на нашој Фејсбук и Инстаграм страници и X налогу.