Укинут притвор Горану Кнежевићу

Глас Српске
Додај glassrpske.com као Гугле извор
Фото: Укинут притвор Горану Кнежевићу

БЕОГРAД - Бившем градоначелнику Зрењанина Горану Кнежевићу, оптуженом за малверзације са грађевинским земљиштем, укинут је притвор и он ће се бранити са слободе.

Притвор је укинут и другооптуженом Ивану Девићу. Образлажући ту одлуку, предсједавајућа Вијећу Маја Ковачевић-Томић рекла је да више нема законских разлога за њихово задржавање у притвору. Суђење Кнежевићу и групи од још 20 оптужених почело је 26. октобра у Посебном одјељењу Окружног суда у Београду, а сви оптужени осим Кнежевића и Девића су се бранили са слободе.

Јуче је завршено изјашњавање о наводима оптужнице, а доказни поступак почиње 8. децембра. Бивши директори Дирекције за изградњу Зрењанина Божидар Ђуровић и Милорад Поноћко негирали су да су злоупотребом службеног положаја прибавили имовинску корист приликом сачињавања уговора о давању грађевинског земљишта у закуп.

Кнежевић и још 20 особа међу којима су и некадашњи градски функционери терете се да су удружени у грађевинску мафију, злоупотребом службеног положаја оштетили буџет Зрењанина за више од 150 милиона динара (око три милиона марака). Сви оптужени су током прошле и ове недјеље негирали наводе оптужнице.

Кнежевић је ухапшен 1. октобра прошле године, а Специјално тужилаштво је шест мјесеци касније 1. априла 2009. подигло против њега и још 20 оптужницу.

Кнежевић: Одбрана животни интерес

Предлажући Судском вијећу укидање притвора Кнежевић је указао да је његов животни интерес да се брани и обори наводе оптужнице о такозваној "грађевинској мафији".

- Ја сам невин човек и изјаве свих оптужених говоре томе у прилог. Радио сам све оно што би сваки други успешан градоначелник чинио. Породичан сам човек, отац четворо деце. Молим вас, омогућите ми да одбрану спремим у кругу своје породице и скинем љагу са свог имена - рекао је Кнежевић.

Пратите нас на нашој Фејсбук и Инстаграм страници и X налогу.