Фото: Ухапшени због дроге и оружја
БЕОГРAД, ЧAЧAК - Београдска полиција ухапсила је четворочлану криминалну групу специјализовану за дистрибуцију хероина на подручју Београда, док су у Чачку ухапшена два мушкарца осумњичена за крађу оружја саопштено је у петак из МУП-а Србије, јавиле су агенције.
Због дистрибуције дроге ухапшени су Иван Џаврић (30), Борис Коврлија (29), Владимир Милисављевић (30) и Милош Марић (30)
и том приликом заплијењено је око 1,5 килограм хероина.
Чланови ове криминалне групе су у дужем периоду набављали хероин из Црне Горе у количинама од један до два килограма, а потом су га, преко мреже препродаваца, дистрибуисали на подручју Београда.
Осумњичени су ухапшени у Степојевцу након примопредаје пакета са хероином када је полиција зауставила аутомобиле "фијат пунто" и "рено 5" београдских регистарских ознака.
У "реноу 5" полиција је пронашла у фабричкој шупљини гепека три пакета са око 1,5 килограма хероина, изузетне чистоће.
Вриједност одузете дроге процијењена је на више од 30.000 евра. Осумњичени су, уз кривичну пријаву, приведени надлежном истражном судији Вишег суда у Београду, а полиција наставља рад на овом случају, наводи се у саопштењу.
У Министарству одбране Србије саопштили су у петак да су у Чачку ухапшена два мушкарца осумњичена за недавну крађу оружја и муниције из војног магацина некадашње касарне "Танаско Рајић" у том граду.
Заједничким агнажовањем Полицијске управе у Чачку, Војнобезбједносне агенције и Војне полиције, ухапшени су Милош Ђоловић, звани Гусан, и Младен Плазинић, звани Барон, обојица из Чачка.
Они се сумњиче да су у ноћи између 19. и 20. јануара 2010. украли 22 аутоматске пушке, шест пушкомитраљеза, по један карабин и сигнални пиштољ. Осумњичени су исјекли заштитну ограду и катанац на улазним вратима, а оружје је пронађено у ивањичком селу Лиса.
Касарну "Танаско Рајић" у Чачку, која је напуштена средином прошле деценије, непознати крадљивци покушали су да опљачкају и 2005. године.
Осумњичени за крађу оружја, који су саслушани и предати истражном судији Вишег суда у Чачку, до сада су више пута кривично гоњени.
Младен Плазинић гоњен је за разбојништво, недозвољено држање оружја и муниције и трговину дрогом, а Ђоловић за тешке крађе, разбојништва, наношење тешких тјелесних повреда и недозвољено држање оружја и муниције.
Пратите нас на нашој Фејсбук и Инстаграм страници и X налогу.