Уговор о изручењу продубљује сарадњу

Глас Српске
Додај glassrpske.com као Гугле извор
Фото: Уговор о изручењу продубљује сарадњу

БЕОГРAД - Власти Србије и СAД почеле су јуче у Београду преговоре о измјени Уговора о изручењу између двије земље, што су државни секретар Министарства правде Слободан Хомен и амбасадорка СAД Мери Ворлик оцијенили као веома значајан корак у продубљивању сарадње Београда и Вашингтона, јавио је Танјуг.

Хомен, који предводи делегацију Србије у преговорима, истакао је веома добру сарадњу Србије и СAД у борби против организованог криминала и подсјетио на велике акције које су заједнички спроведене, али је нагласио да послије полицијског рада мора да услиједи и адекватна правосудна акција.

Ворлик је рекла да преговори о измјени Уговора о изручењу, који су двије земље потписале још 1901. године, представљају "још један примјер све дубљих односа и показују жељу и могућност да радимо заједно".

Пратите нас на нашој Фејсбук и Инстаграм страници и X налогу.