Тадић у дводневној посјети Њемачкој

Глас Српске
Додај glassrpske.com као Гугле извор
Фото: Тадић у дводневној посјети Њемачкој

БЕОГРAД - Предсједник Србије Борис Тадић борави у дводневној радној посјети Доњој Саксонији и присуствовао је васкршњој литургији у српском манастиру Химелстиру поред мјеста Хилдесхајма гдје је сједиште Средњоевропске епархије Српске православне цркве, саопштила је јуче Прес-служба предсједника.

Предсједник Србије је у Хановеру са предсједником владе те њемачке покрајине Кристијаном Вулфом разговарао о даљим европским интеграцијама Србије и о могућностима за привредну сарадњу, посебно у области енергетике и аутомобилске индустрије.

У Доњој Саксонији је сједиште "Фолксвагена" и неколико највећих њемачких енергетских компанија, а предсједник Србије је имао и низ састанака са њемачким привредницима.

Пратите нас на нашој Фејсбук и Инстаграм страници и X налогу.