Фото: Саслушани Калинић и Симовић
Београд - Шпански истражни судија саслушао је у Београду припаднике криминалног "земунског клана" Сретка Калинића и Милоша Симовића, који су осумњичени за убиство Милана Јуришића, такође припадника тог клана – рекао је тужилац за организовани криминал Србије Миљко Радисављевић.
Он је рекао да је саслушање обавио истражни судија Специјалног суда у Мадриду Фернандо Андреу Мерељес, након што је српском тужилаштву упућена замолница за пружање међународне правне помоћи у кривичном поступку који се у Шпанији води поводом убиства Милана Јуришића.
"Захтеву колега из Шпаније изашли смо у потпуности у сусрет и током ова два дана, у среду и четвртак, предузете су све потребне доказне радње којима је присуствовао и шпански колега", рекао је Радисављевић за интернет портал "Блица".
Он је додао да је то наставак изузетне сардње са колегама у Шпанији и да очекује да ће резултати те сарадње у овом и другим поступцима допринијети ефикасности процесуирања извршилаца кривичних дјела у обје земље.
„Земунце“ Сретка Калинића и Милоша Симовића шпански судија је саслушао у притвору београдског специјалног затвора у Устаничкој улици.
Калинић је тврдио да је Јуришић убијен по налогу Луке Бојовића, да су дијелови његовог тијела исјецкани, а месо самљевено.
Калинић и Симовић су у притвору Окружног затвора у Београду, јер је против њих више кривичних поступака за бројна убиства за која се сумњиче да су починили као припадници "земуинског клана".
Одбјегли „земунац“ Милан Јуришић је убијен 2006. године, а његови посмртни остаци пронађени су у ријеци Манзанарес, у Шпанији.
Према писању београдских медија, шпанског судију највише занима шта ће Симовић и Калинић испричати о писму пронађеном у стану Луке Бојовићева, који је ухапшен у фебруару у Шпанији.
Сретко Калинић је у том писму означен као Јуришићев убица.
Пратите нас на нашој Фејсбук и Инстаграм страници и X налогу.