Фото: Полицајац ишамарао дјевојку у Крагујевцу?
Крагујевац - Двадесетшестогодишња Крагујевчанка Јована Јовановић тврди да је у суботу увече од полицајца у том граду добила два шамара.
У полицији кажу да раде на расвјетљавању овог догађаја и тврде да неће дозволити да такво понашање, уколико га је било, прође некажњено.
Бити у погрешно вријеме, на погрешном мјесту. Управо то се догодило Јовани Јовановић, будућој васпитачици, и њеном брату Николи Гајовићу који су у суботу, око 19.30 испред зграде чекали такси.
Крагујевачка полиција, јурећи разбојнике који су опљачкали оближњу продавницу, Николи је наредила да скине ранац и наслони се на службено возило, док је Јована, како тврди, добила два шамара.
“Гледајући брата како га приводе ни због чега ја сам се насмејала, на шта је он мени рекао “шта ми се смејеш, гуско једна” и ударио ми је шамар. Мој брат га је питао зашто ме је ударио, а он је одговорио “насмејала ми се иронично”. Ја сам рекла “не смејем се ја Вама, него ситуацији”, да би ми он тада ударио и други шамар,” испричала је за Б92 Јована.
Јованин брат Никола каже да им се полицајац није извинио ни када се увјерио да је погријешио.
“Напротив, шта више био је арогантан, подсмевао се и рекао “немам шта ја да причам с тобом”. Ја сам му рекао - добро, нема везе причаћемо ти и ја на суду,” каже Никола.
И док је породица Јовановић поднела кривичну пријаву против овог полицајца, начелник крагујевачке полиције Иван Ђоровић тврди да је ријеч о службенику са дугим стажом који до сада није имао ниједну мрљу у каријери.
“Интерес полиције је да са грађанима развија партнерски однос и да сарађује. Овај догађај свакако не иде у прилог тој чињеници и због тог разлога ћемо предузети све и уверавам и странку у то да ћемо предузети све да расветлимо догађај и утврдимо шта се десило. Уколико потврдимо притужбе странке, предузећемо све законом предвиђење мере,” каже Ђоровић.
Уколико свједоци потврде наводе Јовановићеве, овај службеник ће због прекорачења овлашћења и понашања које штети угледу службе бити суспендован све до окончања дисциплинског поступка. За овакве прекршаје, кажу у полицији, казна може бити новчана, али и престанак радног односа.
Пратите нас на нашој Фејсбук и Инстаграм страници и X налогу.