Побједа Српске у девет општина

Aгенције
Додај glassrpske.com као Гугле извор
Фото: Побједа Српске у девет општина

Грачаница - Канцеларија Владе Србије за Косово и Метохију саопштила је да је, на основу првих прелиминарних резултата јучерашњег другог круга локалних избора на Косову и Метохији, Грађанска иницијатива "Српска" побиједила у девет општина са већинским српским становништвом.

"То значи победу политике Републике Србије на Косову и Метохији и показује да српски народ у Покрајини верује својој држави", истиче се у саопштењу.

Канцеларија је оцијенила да убједљива побједа кандидата "Српске" представља здраву основу за формирање заједнице српских општина, што ће омогућити да Србија на Косову и Метохији заштити своје националне и државне интересе.

Канцеларија је, такође, осудила инциденте који су пратили други круг локалних избора, наводећи да су неидентификоване особе на бирачком мјесту у Пасјану лупале и палиле бирачки материјал, те претукле Зорана Николића, брата Драгана Николића, кандидата "Српске" за градоначелника општине Партеш, који је према прелиминарним резултатима освојио већину гласова на том бирачком мјесту.

"Јасно је да је напад политички мотивисан и да је имао за циљ поништавање победе кандидата жСрпскеж на овом бирачком месту. Као и током целог изборног процеса, и овог пута полиција ништа није учинила да спречи инциденте, иако су се њени припадници налазили испред бирачког места", додаје се у саопштењу.

Канцеларија пита ОЕБС зашто је изостала и њихова реакција. "Ако смо навикли да Косовска полицијска служба, као по правилу не врши своју дужност када је насиље над Србима у питању, од Еулекса и ОЕБСА смо очекивали и очекујемо да заштите све грађање на Косову и Метохију, без обзира на националну припадност и да обезбеде регуларне услове на биралиштима", упозорава Канцеларија.

Пратите нас на нашој Фејсбук и Инстаграм страници и X налогу.