Пацијенти са Жељезничке станице боље послије скоро два мјесеца

Танјуг
Додај glassrpske.com као Гугле извор
Фото: Пацијенти са Жељезничке станице боље послије скоро два мјесеца

НОВИ САД - Директорка Клиничког центра Војводине Весна Туркулов изјавила је данас да су доктори задовољни јер су двоје тешко повријеђених пацијената усљед обрушавања надстрешнице на Жељезничкој станици у Новом Саду у бољем стању.

-Хемодинамски су стабилни, и даље су у јединици интензивног лијечења. Ми смо задовољни, али увијек постоји ризик од инфекција. Добар знак је што су живи послије два мјесеца и у бољем стању - рекла је Туркулов.

Према њеним ријечима, борба за животе двоје младих је борба на дуге стазе, јер су све скале у почетку давале мале наде за преживљавање.

-Нетачно је да је потребна набавка протезе за пацијенткињу, држава чини све и све што буде требало, држава ће набавити, али када буде тренутак за то - казала је Туркулов.

Директорка Клиничког центра Војводине додала је и да су пацијенти стабилнијег психичког стања сада. Управница Клинике за анестезију, интензивну терапију и терапију бола Теодора Тубић рекла је да пацијенти дишу спонтано.

-Њихово стање је побољшано. Свесни су, хемодинамски стабилни, њихов артеријски притисак и срчани ритам су задовољавајући, без било какве потребе да добијају лекове -казала је Тубић.

Тубић је посебно истакла да су код једног пацијента превијања сведена на трећи дан. Услед обрушавања надстрешнице на Железничкој станици у Новом Саду 1. новембра, страдало је 15 особа.

Пратите нас на нашој Фејсбук и Инстаграм страници и X налогу.