Ово су преживјели актери филма »Видимо се у читуљи«!

Телеграф
Додај glassrpske.com као Гугле извор
Фото: Ово су преживјели актери филма »Видимо се у читуљи«!

Београд - Иако многи сматрају да је Кристијан Голубовић једини преживјели "јунак" култног документарног филма "Видимо се у читуљи", истина је ипак мало другачија.

Многи од јунака ове приче заиста су завршили своју животну причу тако што су убијени, али је до данас успјело да преживи десетак особа које су се појавиле у филму, пише Телеграф.

Подсјетимо, документарац који ће у историји остати упамћен као филм за чије је вријеме снимања погинуло највише његових актера, објављен је 1994. у продукцији "Б92".

Аутори овог филма су Александар Кнежевић и Војислав Туфегџић, а режисер Јанко Баљак. Базиран на књизи "Криминал који је изменио Србију", говори о наглом порасту криминала у Србији током грађанског рата у Хрватској и Босни и Херцеговини. Филм садржи дијелове интервјуа који су вођени с криминалцима и полицијом деведесетих година, уз приказ фотографија на којима се виде вође и чланови криминалних банди.

Телеграф.рс представља актере који су живи и 20 година након његове премијере. Неки од њих су још увијек "познати органима гоњења", док је већина изашла из криминалних вода.

Жељко Рутовић

Један од најуспјешнијих међу преживјелима је Жељко Рутовић са Звездаре,  који је, као и у филму, и данас неосуђиван и бави се бизнисом. Он је у филму говорио о својим везама с украјинском мафијом и "како се паметно послује". Сада је власник хотела, ланца грил локала, а у браку је с Мирјаном Божовић, некадашњом учесницом "Фарме".

Ненад Бранковић Нена  

Повукао се из свијета подземља и бави се легалним пословима.

Љубомир Манојловић Буца

Убрзо након филма посветио се пословању с ове стране закона. Данас је запослен у Боксерском клубу Црвена звезда.

Драган Николић Гаги

Са 18 година отишао с другом Пиркетом (Славиша Павић) у иностранство и "радио" у Аустрији, Италији и Њемачкој. Био је близак с новобеоградским гангом, а није крио ни да се дружио с Кристијаном Голубовићем, што, међутим, није потрајало. Тренутно се налази у Забели, гдје издржава казну од 30 година за убиство Жељка Ражнатовића Аркана.

Предраг Владушић

Владушић је упркос многобројним пуцњавама преживио до данас. Повукао се из криминала, а у филму је препознатљив по поштапалици "разумеш", коју је изговорио десетак пута.

Миодраг Башкаловић Мија

Башкаловић је, према писању медија, након снимања филма преузео вождовачки клан са Владаном Контићем И Срђаном Качавендом.

Контић је у жижу поново дошао 2006. кад је у обрачуну с Луком Бојовићем у вили "Јелена" породице Карић рањен у ногу. Након тога нашао се у црној хроници и након туче на сплаву "Хуа-Хуа".

По преузимању лидерства повукли су се из јавности.

Према наводима оних који прате подземље, поменута тројица су се склонила с улице, али су наставили да раде старе послове.

Соња - једина дјевојка у "Читуљи"

 

Постала је позната реченицом која је у то вријеме осликавала идеологију многих дјевојака у нашој земљи: "Желим да будем позната, да ме сви знају". Касније се удала за Горана Марића, контроверзног бизнисмена који је убијен и спаљен у џипу на њиви у Добановцима 2009. Прије три  године се удала за фудбалера Николу Лазетића.

Кристијан Голубовић

 

До сада прележао 23 године по затворима широм Европе. Тренутно чека на издржавање казне од 14 година због трговине дрогом. У паузама издржавања казни чест је саговорник београдских медија.

Пратите нас на нашој Фејсбук и Инстаграм страници и X налогу.