НИС: Одгађање санкција омогућава нам несметано пословање

СРНА
Додај glassrpske.com као Гугле извор
Фото: НИС: Одгађање санкција омогућава нам несметано пословање

БЕОГРАД - Министарство финансија САД издало је нову специјалну лиценцу којом је ступање на снагу санкција у пуном обиму према компанији НИС одгођено до 28. априла, која компанији до тада омогућава несметано обављање оперативних активности, саопштио је НИС.

Та компанија захвалила је Влади Србије и осталим страним и домаћим институција које су подржале њихов захтјев за одгађање америчких санкција, јер одлука Министарства финансија САД омогућава НИС-у да несметано послује и спроводи оперативне активности до тог датума, односно до укидања санкција, у зависности шта наступи прво.

Из НИС-а су додали да поштују законе Србије и других држава на чијим тржиштима послују.

"Компанија својим пословањем није допринела увођењу санкција које угрожавају њен рад и социјалну стабилност више од 13.000 запослених", наводи се у саопштењу.

Из компаније поручују да ће у наредном периоду остати посвећени очувању стабилности на домаћем тржишту, наставку инвестиционог циклуса и очувању социјалне стабилности запослених.

САД су 10. јануара увеле санкције "Гаспромњефту" и њеним подружницама, којима, између осталог, припада и НИС.

Како је било предвиђено, требало је да санкције ступе на снагу 27. фебруара, али су тада први пут одгођене за 30 дана.

Пратите нас на нашој Фејсбук и Инстаграм страници и X налогу.